Biografie

Martin Beck dipl.um se narodil 4. 7. 1978 v Pardubicích.

Po studiu na SPŠPT absolvoval operní zpěv na Pražské konzervatoři, kde byl již během studia přijat do angažmá opery Národního Divadla. Profesionálním fotografem se stal v roce 2002. Od roku 2014 je uměleckým fotografem Národního divadla v Praze.

Martin se snaží skrze hledáčku svého fotoaparátu Hasselblad 503CW nahlédnout do duší osobností které fotí, ale jinak, než je obvyklé. Snaží se je totiž zachytit tak, jak by se chtěli vidět oni sami.

Každá fotografie je ručně nazvětšována autorem v temné komoře. Vše je zcela klasické – do procesu vůbec nevstupuje digitální technika. Na samotné focení používá film Ilford FP4 Plus a fotografie vyvolává na bromstříbrný papír s barytovanou podložkou značky Foma nebo Ilford. Tento konzervativní přístup zaručuje, že každá fotografie je skutečný unikát.

Za poslední dekádu před jeho objektivem stanuly takové osobnosti jakými jsou například: jeho svátost Dalajlama, president Václav Havel, režisér Miloš Forman, herec Sir Ben Kingsley, šanzoniér Charles Aznavoure, DJ Martin Garrixoperní pěvkyně Edita Gruberová, operní pěvec Plácido Domingo, dirigent Libor Pešek, busker Glen Hansardzpěvák Karel Gott, divadelní režisér Robert Wilsonchirurg Bohdan Pomahač,  fotograf Jan Saudek a mnoho dalších…