Martin Beck

Fotograf lidských duší

Martin Beck. Už to jméno samo o sobě je výborné. Ono totiž jméno někoho, kdo se má proslavit, musí mít sílu. Musí být úderné. Dobře zapamatovatelné. Dobrá, dobrá, to bychom měli… Ale co dál? Podstatná pro fotografa je vůle. Vize. Touha jít svou cestou a neuposlechnout hlasům našeptávačů. A síla vydržet. Protože jakmile začnete dělat kompromisy a pracovat jen pro peníze, jste ztraceni!

U mého ctěného kolegy však cítím jeho nadšení pro fotografii jako takovou. To, že je to pro něj skoro celý jeho život. Zachycovat okamžiky, které by u někoho už dávno upadly v zapomnění, a znovu a znovu je objevovat v samotě a bezpečí fotokomory. Řeknu vám pravdu: už dlouho si myslím, že portréty umí pan Martin Beck mnohem lépe než já. A může za to právě to jeho nasazení, touha po dokonalosti.

Proto mu přeji, aby se mu nestalo to, co mně – aby nepřestal fotografii věřit, aby ho nezklamala, aby si nemyslel, že fotografie je lež. Pokud by totiž ztratil víru, ty obrázky by se staly ničím v jeho očích a posléze i v očích vašich, jejich diváků.
Hodně štěstí a pevnou naději!

-Jan Saudek-

jan-saudek-podpis-white

JAN SAUDEK – WIKIPEDIA